Bizi diğer sosyal medyalardan da takip edin!
Bu site İngiltere'de yaşan veya yaşamayı düşünen veya *İngiliz vergi sistemi hakkında bilgi edinmek isteyenler için gönüllü uzman ekibimiz tarafından hazırlanmıştır. Artık muhasebeci peşinden koşmak zorunda değilsiniz. Aradığınız bir çok soruya burdan anladığınız dilde cevap bulabilir veya site uzmanlarımıza danışabilirsiniz. (*Birleşik Krallık veya Büyük Britanya)

İNGİLİZ DEVLET EMEKLİLİĞİ İÇİN KAÇ YIL PRİM ÖDEMEM GEREKLİ?

21 Şubat 2018
2.949 defa görüldü
  • İngiliz devlet emekliligi için artık 35 yıl prim ödemiş yada sizin için kredisi ödenmiş olması gerekli.
  • Eğer en az 10 yıl prim ödemişliğiniz yok ise hiç bir devlet emekliliği alamazsınız.
  • Fakat ikametiniz Birleşik Krallık ise ve emeklilik yaşınız (ingiliz kurallarına göre) geçmiş vede başka bir geçim kaynağınız yok ise diğer sosyal yardımlardan faydalanabiliyorsunuz. Örneğin ‘pension credit’.

Eğer kişinin 35 yıldan daha az prim yılı varsa daha az haftalık alır ama gönüllü olarak ulusal sigorta primlerini ödemek ve eksik yılları tamamlamak bazı kişiler için hala mümkün olabilir.

3 Yorum yapıldı

  1. 17 sene ingilterede çalıştım yaşım geldiğinde ne kadar emekli maaşı alabılırım

  2. Merhaba! ben 1956 dogumluyum 64 yasındayım kaç yaşında emekli olurum 7 yılık pırım natıonal ınsurance odedım ve ıs yerınde kaza gecırdım kolaklarım dagır oldu ve konusamıyorum fakat 2013 te bır kaza yaptım hapıse dustum 2 yıl yatım sımdı kıbrısta yasıyorum fakat londraya donmeyı dusunuyorum dıseybılım vardı butun kayıtlarım var soscıal sucırt dpt bu durumda ne zaman emekı olurum

  3. 1956 dogumluyum daha emekli olmadim karim benden once emekli oldu benden5 yas buyuktu ve emekli olmustu birkac ay emeklilik aldi sonra bir kazada öldü ve ben birdaha evlen medım bana dıyorlakı ölen eşinin emekli maşının yarısını ala biliır sin ben bilmiyorum böyle bişey varmı ? consturbısın dıyorlarmış bunu ögrenmek istiyorum böyle birsey varmı ?? teşekür ederim

Görüşünüzü bizimle paylaşabilirsiniz